Praca magisterska i wstawianie w niej równań.

Praca magisterska jest jedną z wielu prac dyplomowych. Praca magisterska nie sprawia większych trudności jeżeli jest to praca magisterska z przedmiotów humanistycznych, wówczas tam dominuje tekst. Jednak w pracy magisterskiej z przedmiotów ścisłych dominują wzory, oraz różnego rodzaju równania. Praca magisterska z przedmiotów ścisłych jest trudniejsza. Wzory wstawiamy ze znaków specjalnych. Jednak nie wszystkie wzory tam są. Jeżeli nie ma wzorów wówczas musimy je znaleźć w internecie i skopiować.

Jeżeli konkretnych wzorów nie ma w naszym edytorze tekstowym ani nie znajdziemy ich w internecie, trzeba wówczas je zeskanować, albo z książki z której go posiadamy, lub z innego miejsca skąd wzięliśmy taki wzór i zamieścić go w pracy. W pracy magisterskiej również zamieszczamy równania różnych funkcji lub inne równania. Bardzo ważne jest to aby taką pracę wykonać odpowiednio i odpowiednio zamieścić wzory.

Po zamieszczeniu wzorów nie należy od razu drukować całej pracy. Warto jest zobaczyć podgląd wydruku czy edytor tekstowy nie sprawił że wzory lub cała praca same się zedytowały. Jest to bardzo ważne aby edytor tekstowy wychwycił błędy i dopiero jak wszystko jest prawidłowo taką pracę można drukować.