Jak wstawić pole tekstowe do prac licencjackich?

Wstawianie pola tekstowego w prace dyplomowe jest rzeczą bardzo istotną wtedy przede wszystkim, kiedy tworzy się niestandardowy tekst. Na przykład wówczas, kiedy chce się podpisać coś na wklejonym obrazku albo wtedy, gdy ma się ochotę po prostu zrobić jakiś nietypowy wykres własnego autorstwa. Wszystko to w pracach licencjackich jest oczywiście możliwe, trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób to zrobić.

Jak wstawić pole tekstowe w prace licencjackie? Przede wszystkim nie jest do tego potrzebna biegła znajomość programu Word. Wystarczy jedynie znajomość podstaw. Najważniejsza informacja to odnajdywanie odpowiedniej komendy. Brzmi ona: Wstaw pole tekstowe. Jak łatwo się domyślić, wystarczy wejść do odpowiedniego pola paska zadań o nazwie "Wstaw", a następnie przenieść się, po rozwinięciu paska, do komendy "pole tekstowe". W ten sposób uzyskamy to, czego potrzebowaliśmy.

Jakie są zastosowania pola tekstowego w pracach licencjackich? Przede wszystkim właśnie pisanie na obrazkach a także na wykresach i schematach. Można decydować się na różny kształt pól, co szczególnie istotne jest wówczas, kiedy ma się zamiar pozostawić je z obramowaniem, a nie bez. Można więc pole tekstowe wykonać w kształcie prostokąta, ale też kwadrata, gwiazdki czy innych autokształtów (tak nazywa się funkcja obramowań dla pola tekstowego).