Dedykacje w pracach magisterskich wciąż mało popularne.

W zależności od osoby, która pisze określoną pracę dyplomową, możemy spotkać się z różnym podejściem do tego tematu. No cóż, nie będę ukrywał, że niektóre pomysły przerastają wyobraźnię zwykłego człowieka. Pomyślmy więc zatem co myślą o tym wykładowcy. Dlatego dzisiaj radzimy jak zamieścić dedykację w pracy magisterskiej tak aby nie raziła ona nazbyt wykładowcy a była miłym prezentem dla osoby, której pracę pragniemy zadedykować.

Pamiętajmy, że praca magisterska to tekst naukowy, który w trzech egzemplarzach zostaje na uczelni. Jeden egzemplarz jest dla nas, na pamiątkę, wobec czego to właśnie w tej wersji pracy powinniśmy zamieścić ewentualne podziękowanie czy dedykacje.

Dedykację najlepiej zamieścić na drugiej stronie, pomiędzy stroną tytułową a spisem treści. Tak przynajmniej robią autorzy książek, w których większość ma jakąś dedykację. Jeżeli chcemy, żeby nasza dedykacja w pracy magisterskiej miała większy prestiż to zamieśćmy ją wewnątrz pierwszej okładki. Wtedy nasze okładka będzie widoczna zaraz po otwarciu naszej pracy. Pamiętajmy jednak, co najważniejsze, żeby zrobić to właśnie w egzemplarzu przeznaczonym dla nas - na pamiątkę.

Każda praca dyplomowa, którą oddajemy w celu sprawdzenia, powinna spełniać wymogi określone przez uczelnię na której tej pracy będziemy bronić. Chcąc wywiązać się z naukowych obowiązków nie możemy wpisywać niczego poza treścią naukową w ten egzemplarz naszej pracy, który trafi do archiwum uczelni, albo który trafi w ręce promotora czy recenzenta. Oddana praca powinna być schludna, a przede wszystkim czytelna i odpowiednio poukładana.