Książka mp3 pozwala na wygodne zapoznanie się z ulubioną lekturą w dowolnym miejscu

Audiobook jest dobrym pomysłem na prezent dla każdego. Książka mp3 na pewno ucieszy uczniów, studentów, osoby starsze nie mogące już samodzielnie czytać oraz wszystkich miłośników literatury czy innych treści publikowanych dotąd w tradycyjnej, tj. papierowej formie.

Książka czytana wspomaga naukę języków obcych, umożliwia poznanie treści lektury. Poza tym jest wygodna, ponieważ można ją zabrać wszędzie bez względu na jej długość. W końcu książka elektroniczna nie ma postaci fizycznej (analogowej) tylko cyfrową, czyli nie waży nic, nie ma żadnych rozmiarów, gabarytów.

Wystarczy tylko urządzenie i oprogramowanie odtwarzające plik, w jakiej nagrano treść książki. Takie oprogramowanie jest darmowe i można je pobrać z internetu. Zresztą popularne obecnie urządzenia są kompatybilne z formatem mp3.

Książkę czytaną można odsłuchiwać wszędzie: w domu, w pociągu, w autobusie, tramwaju, samochodzie, w drodze do pracy, do domu, na uczelnię, ze szkoły. Odtwarzacz ma teraz tak niewielkie rozmiary, że spokojnie zmieści się do kieszeni spodni, kurtki, co pozwoli słuchać książki mp3 poza domem.

Dzięki książę elektronicznej czytanie książek wkroczyło w nowy wymiar. Jest to wymiar cyfrowy, gdzie jakość nagrania jest najwyższa, a trwałość pliku - praktycznie wieczna. Nie trzeba się martwić, że książka się podrze, wyblaknie i będzie nieczytelna.